Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

Teatr na wozie

 

Kreacja zbiorowa: Dorota Cempura, Szymon Cempura, Hanna Chojnacka-Gościniak, Anna Mika, Piotr Świtalski 

Scenariusz: Iwona Kusiak
Scenografia i Kostiumy: Dorota Cempura
Muzyka: Michał Zawadzki
Pantomima i układ ruchu: Piotr Świtalski

Wóz konny Katarzyny i Tomasza Sobótków z Iłowa

Premiera: 15 września 2014


 

„Teatr na wozie” to edukacja przez teatr. Podstawą projektu są słowiańskie mity , zwyczaje, obrzędy  przeplatające się ze współczesnością, przy czym tej jest tylko niezbędne minimum.

Widowisko składa się z dwóch części. Pierwsza skierowana jest do dzieci. W tej części przez gawędy, zabawy, gry i konkursy w przystępny sposób przybliżamy słowiańską mitologię. Wciągamy dzieci w spektakl oparty na motywach bajki o Jasiu i Małgosi bowiem ważką postacią jest w niej Baba Jaga, słowiańska czarownica . Równocześnie przygotowujemy dzieci do udziału w drugiej części projektu.

Druga część to widowisko teatralne wykreowane na micie słowiańskim o Sołnce i Swarożycu. Koncepcja spektaklu daje możliwość interakcji z widzami, ich czynnego uczestnictwa w akcji, tańcach i śpiewach.

Obsada:

Anna Mika

Piotr Świtalski

Dorota Cempura

Szymon Cempura

Hanna Chojnacka-Gościniak

Maciej Cempura - instrumenty

 

Patronat medialny


 

GALERIA ZDJĘĆ