Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

Zapraszamy na wystawę "Szuflada. Fotografie płockich Żydów"

Data: 05 08 2020

Wystawa Rafała Kowalskiego pt. "Szuflada. Fotografie płockich Żydów" będzie towarzyszyła premierze sztuki "Gdyby można było..." realizowanej przez Sylwię Krawiec i Szymona Cempurę. Będzie można ją oglądać na foyer Teatru od 7 do 31 sierpnia. Rafał Kowalski tak pisał o wystawie w (...)

Gdyby można było - relacja z konferencji prasowej

Data: 04 08 2020

4 sierpnia na scenie Teatru odbyła się przedpremierowa konferencja prasowa z udziałem twórców i realizatorów spektaklu „Gdyby można było…”. Aktorzy wcielający się w główne role w sztuce – Szymon Cempura i Sylwia Krawiec – odegrali krótką scenkę, a na pianinie (...)

Gdyby mozna było... - pierwsza premiera sezonu 2020/2021

Data: 31 07 2020

Ten wyjątkowy sezon rozpoczynamy w środku wakacji. 7 sierpnia zapraszamy na premierę spektaklu "Gdyby można było...". Sylwia Krawiec i Szymon Cempura zabiorą nas w podróż do wojennego Płocka, żeby opowiedzieć historię Heleny Bodek, młodej Żydówki, której radość życia pozwoliła przetrwać (...)

W sierpniu zapraszamy na Koziołka Matołka

Data: 27 07 2020

W Pacanowie kozy kują... Zapraszamy w niezwykłą podróż z Koziołkiem Matołkiem po najdalszych zakątkach świata. Tytułowy bohater – sympatyczny spryciarz, podejmuje daleką i niebezpieczną wędrówkę w poszukiwaniu Pacanowa, gdzie, jak wiadomo… kozy kują. Koziołek – podróżnik przemierza świat w poszukiwaniu przygód, idzie (...)

Zdjęcia w Zegrzynku. Kultura w sieci

Data: 29 06 2020

Słoneczny piątek, 26 czerwca, spędziliśmy w Jadwisinie i Zegrzynku, czyli w miejscach związanych z Jerzym Szaniawskim. W Jadwisinie odwiedziliśmy szkołę, która Szaniawskiego wzięła za swojego patrona i kultywuje pamięć o dramaturgu. Rozmawialiśmy z ludźmi, którzy znali Szaniawskiego i z tymi, (...)

Srebrne Maski 2020 wręczone bez publiczności. Film

Data: 23 06 2020

To była wyjątkowa uroczystość. Wyjątkowa dla artystów, bo co roku czekają na nominacje i nagrody za swoją ciężką pracę. Wyjątkowa, bo tym razem słowo "maska" nabrało szczególnego znaczenia. Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru wręczyło Srebrne Maski, ale podczas tego wieczoru każdy (...)

Nie wszystko sie kończy z zapadnięciem kurtyny. Kultura w sieci

Data: 19 06 2020

„Szaniawski – dramaturg zapomniany?” to tytuł projektu, który realizujemy ze środków Narodowego Centrum Kultury w programie „Kultura w sieci”. W 50. rocznicę śmierci naszego patrona zaprosimy Was w wirtualną podróż teatralną pod tytułem "Nie wszystko się kończy z zapadnięciem kurtyny". Tytuł (...)

Wracamy! Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa

Data: 09 06 2020

Szanowni Państwo, od 20 czerwca zapraszamy na spektakle do naszego Teatru. Bilety będzie można kupić od 9 czerwca online oraz od 16 czerwca w kasie teatru (preferowany zakup biletów online). Spektakle będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zasad wskazanego reżimu sanitarnego. ilość (...)

I niech trwa. Aktorzy śpiewają dla publiczności

Data: 09 06 2020

W oczekiwaniu na moment, w którym przekroczycie Państwo nasze progi, śpiewamy i gramy dla Was.   "I niech trwa" Słowa: Andrzej Chichłowski Muzyka: Krzysztof Misiak Realizacja nagrania: Piotr Tobota, Krzysztof Misiak Montaż audio i wideo: Piotr Bała W nagraniu wzięli udział: Dorota Cempura, Julia Chętkowska, Sylwia Krawiec, (...)

W niedzielę spotkajcie się z nami na Facebooku

Data: 22 05 2020

W najbliższą niedzielę, 24 maja o godz. 19.00, zapraszamy do rozmowy z twórcami i twórczyniami "Dwóch teatrów" na żywo na Facebook.com/TeatrPlock. Będzie to dyskusja o spektaklu i o tym, jak zmienił się jego odbiór w czasie pandemii. Nie możemy spotkać się fizycznie, więc tworzymy (...)