Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

Zdjęcia w Zegrzynku. Kultura w sieci

Data: 29 06 2020

Słoneczny piątek, 26 czerwca, spędziliśmy w Jadwisinie i Zegrzynku, czyli w miejscach związanych z Jerzym Szaniawskim. W Jadwisinie odwiedziliśmy szkołę, która Szaniawskiego wzięła za swojego patrona i kultywuje pamięć o dramaturgu. Rozmawialiśmy z ludźmi, którzy znali Szaniawskiego i z tymi, (...)

Srebrne Maski 2020 wręczone bez publiczności. Film

Data: 23 06 2020

To była wyjątkowa uroczystość. Wyjątkowa dla artystów, bo co roku czekają na nominacje i nagrody za swoją ciężką pracę. Wyjątkowa, bo tym razem słowo "maska" nabrało szczególnego znaczenia. Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru wręczyło Srebrne Maski, ale podczas tego wieczoru każdy (...)

Nie wszystko sie kończy z zapadnięciem kurtyny. Kultura w sieci

Data: 19 06 2020

„Szaniawski – dramaturg zapomniany?” to tytuł projektu, który realizujemy ze środków Narodowego Centrum Kultury w programie „Kultura w sieci”. W 50. rocznicę śmierci naszego patrona zaprosimy Was w wirtualną podróż teatralną pod tytułem "Nie wszystko się kończy z zapadnięciem kurtyny". Tytuł (...)

Wracamy! Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa

Data: 09 06 2020

Szanowni Państwo, od 20 czerwca zapraszamy na spektakle do naszego Teatru. Bilety będzie można kupić od 9 czerwca online oraz od 16 czerwca w kasie teatru (preferowany zakup biletów online). Spektakle będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zasad wskazanego reżimu sanitarnego. ilość (...)

I niech trwa. Aktorzy śpiewają dla publiczności

Data: 09 06 2020

W oczekiwaniu na moment, w którym przekroczycie Państwo nasze progi, śpiewamy i gramy dla Was.   "I niech trwa" Słowa: Andrzej Chichłowski Muzyka: Krzysztof Misiak Realizacja nagrania: Piotr Tobota, Krzysztof Misiak Montaż audio i wideo: Piotr Bała W nagraniu wzięli udział: Dorota Cempura, Julia Chętkowska, Sylwia Krawiec, (...)

W niedzielę spotkajcie się z nami na Facebooku

Data: 22 05 2020

W najbliższą niedzielę, 24 maja o godz. 19.00, zapraszamy do rozmowy z twórcami i twórczyniami "Dwóch teatrów" na żywo na Facebook.com/TeatrPlock. Będzie to dyskusja o spektaklu i o tym, jak zmienił się jego odbiór w czasie pandemii. Nie możemy spotkać się fizycznie, więc tworzymy (...)

Dziś premiera "Tryptyku rzymskiego". Link do filmu

Data: 18 05 2020

18 maja o godz. 18.00 zapraszamy na premierę "Tryptyku rzymskiego" Jana Pawła II w wykonaniu Henryka Jóźwiaka. Film będzie można zobaczyć do 18 czerwca.  Widzowie płockiego Teatru doskonale znają sceniczne realizacje sztuk Karola Wojtyły: Brat naszego Boga, Przed sklepem jubilera, Jeremiasz, Przekroczyć próg nadziei. Po (...)

Dwa teatry online - link do spektaklu

Data: 16 05 2020

Z okazji Dnia Teatru Publicznego udostępniamy nagranie spektaklu "Dwa teatry" Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Więcej o spektaklu #zostańwdomu zachęcamy Was do tego wspólnie z naszym organizatorem Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i naszym mecenasem PKN ORLEN #akcjaedukacja  

Teatr nierozerwalnie związany z życiem. Wywiad z Markiem Mokrowieckim

Data: 14 05 2020

Z Markiem Mokrowieckim, reżyserem spektaklu Dwa teatry Jerzego Szaniawskiego, rozmawiała Monika Mioduszewska-Olszewska. O czym pan chce zrobić przedstawienie? Myślę, że realizacja Dwóch teatrów to doskonała okazja do tego, żebyśmy porozmawiali o fenomenie teatru, bo teatr nie jest jakąś wyspą oderwaną od życia. (...)

Dyskusja online z twórcami "Dwóch teatrów"

Data: 14 05 2020

24 maja o godz. 19.00 zapraszamy do rozmowy z twórcami i aktorami transmitowanej na żywo na Facebooku. Będzie to dyskusja o spektaklu i o tym, jak zmienił się jego odbiór w czasie pandemii. Nie możemy spotkać się fizycznie, więc tworzymy dla Państwa wirtualną (...)