M. Zimińska
Lena Szatkowska, Marta Kunavar
M. Zimińska
Reżyseria: Karol Suszka
Scenografia: Dorota Cempura
Aranżacje muzyczne: Edward Bogdan
Choreografia: Jan Łosakiewicz
Wizualizacje: Mariusz Pogonowski
Prapremiera: 30 listopada 2018
3 (347) premiera sezonu 2018/2019
Scena Kameralna
Czas trwania spektaklu: 90 minut

Spektakl muzyczny
Dowcipna, utalentowana, czarująca. Była jedną z pierwszych Polek, które jeździły w rajdach samochodowych. Czerwony kabriolet Bugatti był jej znakiem rozpoznawczym. Ale nie motoryzacja przyniosła jej sławę.
Mira Zimińska-Sygietyńska to ikona międzywojennego życia artystycznego. Aktorka i piosenkarka. Emancypantka. Skandalistka. Ulubienica poetów.
Wychowała się w płockim Teatrze Miejskim, gdzie pracowali jej rodzice. I właśnie teatr na zawsze pozostał dla niej najważniejszy. Drugą jej miłością był Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze, który założyła wspólnie ze swoim mężem – Tadeuszem Sygietyńskim.
Jej prawie 100 lat życia to materiał na przedstawienie pełne pasji, namiętności i wspaniałej muzyki. Do świata Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej zabierze nas Magdalena Tomaszewska.
Występują
W roli M. Zimińskiej - Magdalena Tomaszewska
Zespół muzyczny: Edward Bogdan (piano), Tomasz Krawczyk (kontrabas), Jakub Krawczyk (perkusja)
Inspicjentka/suflerka: Katarzyna Wieczorek
Spektakl z okazji ROKU PRAW KOBIET
Fotografie: Dorota Cempura
Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt
Fot. Waldemar Lawendowski