Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

Roman Sikora

Spowiedź masochisty

Zpowěd’ masochisty

Przekład: Małgorzata Sikorska-Miszczuk

i Elżbieta Zimna

Reżyseria: Anna Turowiec

Scenografia: Joanna Walisiak-Jankowska

Muzyka: Wiktor Stokowski

Spektakl dyplomowy Anny Turowiec

Premiera: 22 lutego 2015
6 (321) premiera sezonu 2014/2015

Scena Kameralna

Czas trwania spektaklu: 110 minut

 


 

Więcej! Mocniej! Intensywniej! W poszukiwaniu szczęścia, w dążeniu do celu. Musisz tylko pracować, pracować, pracować… Wciąż więcej i intensywniej. Żeby nie stracić swojej szansy. Brzmi znajomo?

Jaki powinien być idealny pracownik w dzisiejszym świecie? Godzić się na umowy śmieciowe, nielimitowane godziny pracy, nie buntować się przeciw łamaniu swoich praw i cieszyć się, że w ogóle ma pracę? Czy takiej rzeczywistości chcieliśmy?

Przewrotna komedia Romana Sikory jest krzywym zwierciadłem młodego kapitalizmu. W tym zwierciadle każdy z nas może nieoczekiwanie rozpoznać swoją twarz. Masochizm jest tu tylko metaforą. A wszystko to podane z typowym dla Czechów dystansem i poczuciem humoru.

W roli głównej: Mariusz Pogonowski
W pozostałych rolach:
Marek Walczak
Katarzyna Anzorge
Sebastian Ryś
Bogumił Karbowski
Piotr Bała

Inspicjentka/suflerka: Aurelia Greń

GALERIA ZDJĘĆ