Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

Dario Fo, Franca Rame, Iacopo Fo

Związek otwarty

Coppia aperta
Literacka nagroda Nobla 1997

Przekład: Aleksander Berlin

Reżyseria: Mariusz Pogonowski

Scenografia: Dorota Cempura

Muzyka: Krzysztof Misiak

Scena inicjatyw aktorskich

Premiera: 12 kwietnia 2019
7 (351) premiera sezonu 2018/2019

Scena kameralna

Czas trwania spektaklu: 70 minut


 

Czy rozwiązaniem problemów małżeńskich może być związek otwarty? Ta para postanowiła to sprawdzić. Zapraszamy na sztukę o małżeństwie napisaną przez małżeństwo - Dario Fo i Francę Rame, którym inspiracji dostarczyły długie lata wspólnego życia i tworzenia.

Antonina i jej mąż są w związku od lat. Przez większość z nich są nieszczęśliwi. Mąż regularnie wdaje się w romanse, o których ze szczegółami opowiada żonie. Antonina, rzecz jasna, nie jest zachwycona kolejnymi trofeami męża i opowieściami o nich. Efekt? Nerwica, dzikie awantury i nieudane próby samobójcze. W czasie którejś z awantur mężczyzna znajduje rozwiązanie ich problemów - proponuje związek otwarty. Jego umiłowania do takiej formy wspólnego życia nie podziela Antonina, lecz namawiana przez męża, a nawet syna, przystaje na tę propozycję. Czy to uzdrowi ich relację? Zobaczcie sami.

Obsada
Antonina - Dorota Cempura

Mąż - Mariusz Pogonowski

Profesor - Szymon Cempura

On i ona na ringu bokserskim. Relacja z konferencji prasowej.

 

Prawa autorskie autorów reprezentuje ZAiKS

Prawa autorskie tłumacza reprezentuje Agencja

 

 

Fotografie: Waldemar Lawendowski

GALERIA ZDJĘĆ