Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

Ray Cooney

Mayday
(Run for your wife)

Przekład: Elżbieta Woźniak

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Stefan Friedmann

Scenografia: Jacek Hohensee

Kostiumy: Ewa Gdowiok

Choreografia: Anna Wielogórska

Premiera: 31 grudnia 2014 r.
5(320) premiera sezonu 2014/2015

Duża Scena

Czas trwania spektaklu: 135 minut

 


Jedna z najlepszych (jeżeli nie najlepsza) fars na świecie.

„Mayday”, to historia londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema kochającymi go żonami. Na skutek wypadku ulicznego jego tajemnica powoli wychodzi na jaw, wywołując lawinę komplikacji. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją.

Znakomity komizm sytuacji fabularnych i języka sprawia, że „Mayday” od wielu, wielu lat rozśmiesza publiczność na całym świecie. W naszym Teatrze obejrzycie Państwo „Mayday” w nowej wersji i obsadzie. W roli jednej z żon zadebiutuje na scenie płocczanka, absolwentka wrocławskiej Szkoły Teatralnej, Maja Rybicka, a w roli Boba ujrzycie Państwo ulubieńca naszej publiczności, Stefana Friedmanna.

Obsada: 
Mariusz Pogonowski - John Smith

Maja Rybicka - Barbara Smith

Katarzyna Anzorge - Mary Smith

Stefan Friedmann - Bobby Franklyn

Piotr Bała - Stanley Gardner

Krzysztof Bień - Inspektor Troughton

Marek Walczak - Inspektor Porterhouse

Jacek Mąka - Reporter

 

Inspicjentka: Diana Mąka
Suflerka: Aurelia Greń

GALERIA ZDJĘĆ