Znajdź nas:

"Prezent urodzinowy" z audiodeskrypcją i spacerem sensorycznym

Aktor w czerwonym szlafroku po lewej (Mariusz Pogonowski) siedzi przy stoliku z aktorką ubraną w błękitną suknię po prawej (Maja Rybicka). Trzymają się za ręce oparte na stoliku stojącym między nimi.

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku zaprasza na spektakle dostępne dla widzów ze szczególnymi potrzebami  w ramach projektu „Teatr im. J. Szaniawskiego w Płocku - Teatr dostępny”.

W ramach projektu zaproponujemy Państwu 7 spektakli. Docelowo spektakle będą dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, ruchu, lub w wieku 60+.

Najbliższe przedstawienie z audiodeskrypcją, PREZENT URODZINOWY w reżyserii Jerzego Bończaka, odbędzie się 12 marca 2023 o godz. 16.00. Przed spektaklem zapraszamy na spacer sensoryczny.

Program spotkania:

  • 14.00 – 14.45 - Spacer sensoryczny po przestrzeni Teatru umożliwiający doświadczenie różnymi zmysłami elementów materialnych nawiązujących do spektaklu - scenografii, kostiumów. Spotkanie na górnym foyer teatru. (Wydarzenie dla osób, które kupiły bilet "Teatr dostępny")
  • 14.45 – 15.30 – Przerwa kawowa na górnym foyer teatru
  • 15.45 - wejście na widownię i wysłuchanie wstępu do audiodeskrypcji
  • 16.00 – spektakl z audiodeskrypcją.

O spektaklu PREZENT URODZINOWY
Wyobraź sobie, że dziś są twoje urodziny. Serdeczny przyjaciel zatroskany twoją kondycją psychiczną - aha, przepraszam, zapomniałem dodać, że właśnie niedawno rozstałeś się z żoną - przygotował dla ciebie niezwykły prezent urodzinowy… Otóż w pewnym hotelowym pokoju masz umówioną dyskretną kolację z pewną dyskretną, aczkolwiek bardzo efektowną panią… Dodajmy, że zarówno pokój, kolacja jak i pani są z góry opłacone przez serdecznego i dyskretnego przyjaciela. Twój pokój łączy się jednak z pokojem obok pewnymi drzwiami… Czy taki drobiazg może popsuć urok z góry opłaconej kolacji ,ze z góry opłaconym śniadaniem, ze z góry opłaconą dyskretną acz efektowną panią? Wydawałoby się, że nie… jednak, w pokoju obok słychać jakieś odgłosy…a nawet głosy…a nawet jakby znajome… I jeszcze ten wścibski kelner ze swoim drwiącym uśmieszkiem . Ale zaraz, zaraz… przecież drzwi do drugiego pokoju nie są zamknięte… może tylko rzucisz okiem …tylko raz… tylko przez chwilę… No tak, a to dopiero początek. Początek komedii omyłek, przypadków i zbiegów okoliczności. Śmiech, chwila oddechu …i znowu śmiech. A do tego znakomita obsada, błyskotliwe dialogi i mistrzowska reżyseria Jerzego Bończaka. Następnym razem, zastanów się, zanim przyjmiesz jakiś prezent urodzinowy…
Jerzy Bończak

Bilety można zakupić w kasie teatru w godzinach pracy kasy biletowej. Istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji biletów w Biurze Obsługi Widzów, tel.: 24 266 38 08.

Bilet dla osoby ze szczególnymi potrzebami* w cenie 20 zł. Bilet dla przewodnika osoby niewidomej – 0 zł. Bilet dla opiekuna grupy – 1 zł.

Osoby ze szczególnymi potrzebami w rozumieniu projektu "Teatr dostępny" to osoby niewidome, osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Kolejnym etapem projektu będzie zamontowanie pętli indukcyjnej na Dużej Scenie Teatru, która umożliwi korzystanie z oferty Teatru osobom słabosłyszącym. 


Aby zakupić bilety należy w kasie okazać legitymację upoważniającą do zakupu biletu dla osoby ze szczególnymi potrzebami tj. legitymację osoby z niepełnosprawnością lub orzeczenie o niepełnosprawności. Przy zakupie biletów należy podać hasło „Teatr dostępny”.

Bilety "Teatr dostępny" nie są regulaminowymi biletami dla osób z niepełnosprawnością. Obowiązują jedynie w projekcie "Teatr dostępny". Regulamin

Rezerwacje prosimy zgłaszać do Biura Obsługi Widza, tel.: 24 266 38 08

Kontakt w sprawie spektakli dostępnych: Monika Mioduszewska, Krzysztof Małachowski,
e-mail: dostepnosc@teatrplock.pl, tel. 24 266 38 31

Odbiorniki do audiodeskrypcji można odebrać w szatni Teatru przed spektaklem.
Podczas wybranych spektakli dostępne są tyflografiki z widokiem scenografii, które można odebrać razem z odbiornikami.

Wydarzenia realizowane są w ramach projektu „Kultura bez barier” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.