Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

Słoneczny piątek, 26 czerwca, spędziliśmy w Jadwisinie i Zegrzynku, czyli w miejscach związanych z Jerzym Szaniawskim. W Jadwisinie odwiedziliśmy szkołę, która Szaniawskiego wzięła za swojego patrona i kultywuje pamięć o dramaturgu. Rozmawialiśmy z ludźmi, którzy znali Szaniawskiego i z tymi, dla których jego twórczość jest ważna dziś.

W Zegrzynku odwiedziliśmy miejsce, w którym stal dworek rodziny Szaniawskich. Dziś po dworku zostały jedynie schody i piękna zieleń w ich otoczeniu, ale pamięć o dramaturgu jest w tym miejscu wciąż żywa.

W ramach projektu "Szaniawski - dramaturg zapomniany?" tworzymy 4 filmy pt."Nie wszystko się kończy z zapadnięciem kurtyny". Premiera pierwszego z filmów 12 września.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

     

GALERIA ZDJĘĆ