Znajdź nas:

Wielozmysłowe poznanie teatru

Na zdjęciu uczestniczki i uczestnicy pierwszego spaceru sensorycznego, towarzyszącego spektaklowi „Balladyna”, fot. Waldemar Lawendowski

12 marca o godz. 14.00 odbędzie się spacer sensoryczny dla osób niewidomych towarzyszący spektaklowi „Prezent urodzinowy” w reż. Jerzego Bończaka. Spektakl zagramy z audiodeskrypcją dla osób niewidomych.
To drugi spacer w ramach projektu #Teatrdostępny Pierwsze takie wydarzenie zorganizowaliśmy do spektaklu „Balladyna” w reż. Marka Mokrowieckiego.
Spacery sensoryczne zapewniają wielozmysłowe poznanie przestrzeni teatru. Uczestnicy dotykają wszystkimi dostępnymi zmysłami sceny, scenografii i kostiumów. Spotykają się z twórcami i twórczyniami teatralnymi. To wszystko pogłębia ich odbiór sztuki. 
Z widzami „Prezentu urodzinowego” spotkają się: Monika Mioduszewska, która opowie o pracy z tekstem w spektaklu, Krzysztof Małachowski, który przybliży pracę scenografa, Magdalena Tomaszewska, aktorka występująca w spektaklu zdradzi smaczki z wewnątrz produkcji, wspierać ich będą Renata Nych ze Stowarzyszenia De Facto i Leszek Skierski, szef marketingu Teatru.
Spacer jest przeznaczony dla osób, które kupiły bilet „Teatr dostępny”.
Więcej informacji
Wydarzenie odbywa się w ramach przedsięwzięcia "Teatr im. J. Szaniawskiego - Teatr dostępny" realizowanego w ramach projektu „Kultura bez barier” prowadzonego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.