Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

Dziś rozpoczęły się w płockiej Bazylice Katedralnej pierwsze zdjęcia do filmowej realizacji poematu Jana Pawła II „Tryptyk rzymski”, w wykonaniu Henryka Jóźwiaka.

Internetowa premiera spektaklu odbędzie się 18 maja br., w 100. rocznicę urodzin naszego wielkiego Rodaka. Monodram wprowadzać nas będzie w osobiste widzenie świata przez Jana Pawła II, poprzez okres wadowicki, rzymski i czas przemijania. Towarzyszyć mu będzie szeroka gama uczuć, pokazująca w poetycki sposób niezwykłą wrażliwość Papieża na wielkie dzieła Boga – próbująca wzbudzić w czytelniku (widzu) miłość do Jezusa Chrystusa i bliźnich. To swoista próba łączenia Nieba z ziemią, tego co nazywamy przeszłością, z bliżej jeszcze nienazwaną teraźniejszością. Życzymy Państwu, aby spektakl stał się dla każdego impulsem w poszukiwaniu źródła zachwytu, refleksją nad upływem czasu; świadectwem pokory, niewinności i zdumienia nad pięknem świata. Honorowy patronat nad projektem objął Instytut Papieża Jana Pawła II. Merytoryczne wsparcie otrzymaliśmy od ks. kan. Stefana Cegłowskiego – proboszcza katedry. Zdjęcia do filmu wykonuje Waldemar Lawendowski.

Dziękujemy za przychylność przy realizacji projektu Wydawnictwu św. Stanisława Biskupa Męczennika z Krakowa.

"Tryptyk rzymski” będzie można obejrzeć od 18 maja do 18 czerwca br. na kanale You Tube, stronie stronie internetowej Teatru i Facebooku.

Leszek Skierski

Fot. Leszek Skierski

#zostańwdomu zachęcamy Was do tego wspólnie z naszym organizatorem Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i naszym mecenasem PKN ORLEN #akcjaedukacja

GALERIA ZDJĘĆ