Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

To była wyjątkowa uroczystość. Wyjątkowa dla artystów, bo co roku czekają na nominacje i nagrody za swoją ciężką pracę. Wyjątkowa, bo tym razem słowo "maska" nabrało szczególnego znaczenia. Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru wręczyło Srebrne Maski, ale podczas tego wieczoru każdy miał swoją maskę – pandemiczną, a widownia była pusta.

Spotkaliśmy się na Dużej Scenie, zachowując dystans, i staraliśmy się cieszyć tymi dorocznymi nagrodami. W uroczystości wzięli udział członkowie i członkinie Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru oraz prezydenci Płocka - Andrzej Nowakowski i Roman Siemiątkowski.

Srebrna Maska 2020 powędrowała do Sylwii Krawiec – „za różnorodność kreacji aktorskich: Marysi w „Rodzinie” Antoniego Słonimskiego w reżyserii Rafała Sisickiego, Mary Lennox w „Tajemniczym Ogrodzie” Frances Burnett w reżyserii Stefana Szaciłowskiego oraz dublurę Lizelotty w spektaklu „Dwa teatry” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

Mała Złotą Maskę otrzymał Piotr Tobota – dźwiękowiec Teatru.

Pozostali nominowani do Srebrnych Masek 2020

Henryk Jóźwiak za drugoplanową rolę Rosenberga w „Rodzinie” Antoniego Słonimskiego w reżyserii Rafała Sisickiego.

Łukasz Mąka za rolę George’a Pigdena w farsie „Hotel Westminster” Raya Conneya w reżyserii Jerzego Bończaka.

Mariusz Pogonowski za kreację roli Tomasza Lekcickiego w „Rodzinie” Antoniego Słonimskiego w reżyserii Rafała Sisickiego oraz reżyserię i rolę Męża w spektaklu „Związek Otwarty” Dario Fo, Francy Rame i Iacopo Fo.

Hanna Zientara-Mokrowiecka za rolę Matki w „Dwóch teatrach” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

Fotografie: Waldemar Lawendowski

GALERIA ZDJĘĆ