Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

Frances Hodgson Burnett

Tajemniczy ogród

The Secret Garden

Przekład: Jadwiga Włodarkiewicz

Adaptacja: Jan Grabiecki

Reżyseria: Stefan Szaciłowski

Scenografia: Krzysztof Małachowski

Muzyka: Krzysztof Misiak

Wizualizacje: Krzysztof Ćwiertniewski

Asystentka reżysera: Magdalena Tomaszewska

Premiera: 23 czerwca 2019
8 (352) premiera sezonu 2018/2019

Duża Scena

Czas trwania spektaklu: 100 minut


Do tego ogrodu nikt nie zaglądał od lat. Kiedyś był piękny i kipiał energią. Dziś jest zaniedbany i opuszczony. Podobnie jak Colin Craven, który od lat nie wychodzi ze swojego pokoju. Któregoś dnia w posiadłości Cravenów zjawia się Mary. Jej przyjazd to początek fascynującej przygody dla wszystkich domowników.

Wzruszająca opowieść o perypetiach Mary Lenox, która po śmierci rodziców trafia pod opiekę samotnego owdowiałego wuja, mieszkającego w ponurym, kryjącym wiele gorzkich tajemnic domu. Jej radość oraz wiara w miłość i przyjaźń pozwalają odmienić los i przywrócić do życia nie tylko zapomniany tajemniczy ogród, ale i życie rodziny wuja. W czasie dwugodzinnego przedstawienia śledzimy losy bohaterów i ich wielką przemianę. Publiczność jest świadkiem wielkiej przemiany Mary i Collina, i to nie tylko dzięki tajemniczemu miejscu, ale przede wszystkim dzięki ludziom, których spotykają. Ich szczerość i przyjaźń pomagają bohaterom otworzyć się na drugiego człowieka. Spektakl porusza serca wszystkich bez względu na wiek – wzrusza i bawi, ale przede wszystkim skłania do refleksji. Zapraszamy na historię o dziecięcej przyjaźni i uzdrawiającej mocy natury.

Obsada

Marta Sowerby – Magda Kuśnierz (gościnnie)         

Pani Sowerby – Dorota Cempura

Mary Lennox – Sylwia Krawiec

Gil – Magdalena Tomaszewska

Pani Medlock – Hanna Zientara-Mokrowiecka

Dr Craven – Piotr Bała

Lord Craven – Szymon Cempura

Dick Sowerby – Bogumił Karbowski

Colin Craven – Szymon Kołodziejczyk

Ben Weatherstaff – Marek Walczak

Inspicjentka: Aurelia Greń
Suflerka: Diana Mąka

Fotografie: Waldemar Lawendowski

GALERIA ZDJĘĆ