Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

Skowronek

wg poezji Cypriana Kamila Norwida i Kazimierza Józefa Węgrzyna

Scenariusz, reżyseria i scenografia: Barbara Misiun

Muzyka do wierszy Kazimierza Węgrzyna: Józef Kaniowski

Aranżacja piosenek i oprawa muzyczna: Krzysztof Misiak

Konsultacje wokalne: Eliza Łochowska

Plakat i wystawa fotograficzna pt. „Kształtem miłości Piękno jest”: Alicja Dziedzic

Scena Inicjatyw Aktorskich

Premiera: 25 października 2019
2 (354) premiera sezonu 2019/2020

Scena Piekiełko

Czas trwania spektaklu: 70 minut


Monodram Barbary Misiun

Bardzo lubię ptaki. Często je obserwuję. One kierują mój wzrok ku niebu i pięknu. „Skowronku, tobie dobrze skrzydła rozpościerać, bo ty do nieba wzlatasz”.

Skowronek jest jednym z najpiękniejszych wierszy Norwida. O skowronku pisało wielu poetów. Treść mojego monodramu może zamknąć się w tym jednym wierszu. Jest w nim wszystko – zachwyt nad przyrodą i zaduma nad losem człowieka.

„Łezka zaś przyjacielu, to nie deszcz, nie rosa, chociaż w sobie najpiękniej odbija niebiosa” – ileż tu jest piękna, mądrości i metafizyki. Wraz z Norwidem przemierzam przestrzenie z ciemności ku światłu, od cierpienia ku nadziei. Zapraszam Państwa do wspólnej podróży.

Barbara Misiun

Fotografie: Waldemar Lawendowski

GALERIA ZDJĘĆ