Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

Petr Zelenka

Opowieści o zwyczajnym szaleństwie

Příběhy obyčejného šílenství

Przekład: Krystyna Krauze

Reżyseria: Marek Mokrowiecki

Scenografia: Dorota Cempura

Opracowanie muzyczne: Krzysztof Wierzbicki

Choreografia: Piotr Świtalski

Asystent reżysera: Jacek Mąka

Premiera: 26 września 2015
2 (325) premiera sezonu 2015/2016

Duża Scena

Czas trwania spektaklu: 130 minut

 


Opowieści o zwyczajnym szaleństwie, to groteskowy obraz zagubionych ludzi, borykających się z codziennością i problemami, które starają się za wszelką cenę rozwiązać. Ich sposoby na radzenie sobie z życiem przyprawiają zarówno o śmiech jak i o współczucie.

Bohaterem sztuki jest trzydziestosześcioletni Petr - zagubiony w "normalnej” rzeczywistości - żyje z dnia na dzień. Pracuje w firmie, której szef znajduje szczególne upodobanie w opowiadaniu pracownikom o swoich zainteresowaniach pedofilnych. niedawno rozstał się z Janą, której Janie znudziło się życie z nim i wreszcie chce żyć "normalnie". Zza ściany dochodzą go krzyki sąsiadów (Alicji i Jirzego) obfitujące w "fekalne" określenia. Matka Petra jest kobietą, która cierpi za cały świat. Od wielu lat przesyła mu wycinki prasowe o wojnach, kataklizmach i katastrofach. Jej małżeństwo jest totalnie nieudane.

Żródło: ADiT

Obsada

Piotr – Mariusz Pogonowski

Matka – Hanna Zientara

Ojciec – Marek Walczak

Sylwia – Hanna Chojnacka

Jerzy – Krzysztof Bień

Alicja – Dorota Cempura

Mucha – Łukasz Mąka

Anna – Barbara Misiun

Alesz – Piotr Bała

Jana – Katarzyna Anzorge

Manekin (Ewa) – Maja Rybicka (gościnnie)

Szef – Jacek Mąka

 

Inspicjentka: Diana Mąka

Suflerka: Aurelia Greń

Fot. Waldemar Lawendowski

 

Licencjodawca

GALERIA ZDJĘĆ