Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

Rainer Lewandowski

Dzisiaj ani Hamleta...

Heute weder Hamlet

 

Tłumaczenie i wykonanie: Zbigniew Cieślar

Reżyseria: Marek Mokrowiecki

Scenografia: Marian Fiszer

Opracowanie muzyczne: Krzysztof Wierzbicki

Premiera: 5 września 2014 r.
1 (316) premiera sezonu 2014/2015

Scena Kameralna

Czas trwania spektaklu: 75 minut


 

Takie rzeczy się zdarzają. Czasami przedstawienie musi być odwołane. To nie jest nic niezwykłego. Widownia pozostaje pusta, inspicjenci są sami na scenie, a publiczność w domach. Ale co się dzieje, gdy widzowie i tak przychodzą i zostają?

Kiedy stają się świadkami tego, jak reszta zespołu odwołanego przedstawienia, w tym przypadku „Hamleta”, schodzi ze sceny. Świadkowie tego zdarzenia nigdy nie powinni tego widzieć, aby zachować iluzję teatru i swój teatr iluzji. Kiedy są w teatrze w czasie, kiedy nie powinni tam być.

Tam, gdzie teatr nie jest już dłużej teatrem, ponieważ jak mówi Ingo Sassmann, bohater spektaklu, „Gdy nikt nie patrzy, nie ma teatru”. Ale teraz ktoś patrzy, widzi jak ktoś inny kończy swoją pracę…i nagle to znowu jest teatr.

Ktoś to też czuje – Ingo Sassmann, operator kurtyny i okazjonalnie pełniący zastępstwo w zespole. Ktoś, kogo praca jest normalnie ukryta, teraz niespodziewanie jest wystawiona na widok wszystkich, ktoś, kto nagle sam gra w teatrze, ktoś, kto musi teraz grać, ponieważ jest publiczność.

Recenzja Tomasza Mościckiego - teatralny.pl

Recenzja Leny Szatkowskiej - Tygodnik Płocki

GALERIA ZDJĘĆ