Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

„Szaniawski – dramaturg zapomniany?” to tytuł projektu, który realizujemy ze środków Narodowego Centrum Kultury w programie „Kultura w sieci”.

W 50. rocznicę śmierci naszego patrona zaprosimy Was w wirtualną podróż teatralną pod tytułem "Nie wszystko się kończy z zapadnięciem kurtyny". Tytuł jest cytatem ze sztuki "Dwa teatry". Motywem przewodnim tej podróży będzie dramaturgia i życiorys Jerzego Szaniawskiego.

Stworzymy 4 filmy pt. „Nie wszystko się kończy z zapadnięciem kurtyny”, w których aktorzy zaprezentują miejsca związane z Szaniawskim - dworek w Zegrzynku, w którym mieszkał, szkołę w Jadwisinie kultywująca jego pamięć i Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Podczas tej wirtualnej podróży aktorzy będą odgrywali sceny ze sztuk Szaniawskiego w przestrzeni teatru. Filmy będą wzbogacone materiałami archiwalnymi ze sztuk dramaturga wystawionych w teatrze.

Premiera filmów odbędzie się w Internecie 12 września i przez kolejne trzy tygodnie.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.