Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

15 miejscowości, dziesiątki kilometrów wzdłuż jej brzegu. Wisła. To ona była bohaterką tego przedstawienia. Z okazji „Roku Rzeki Wisły”, który świętowaliśmy w 2017, stworzyliśmy spektakl plenerowy "Na Wiśle śpiewają oryle. Szlakiem nadwiślańskich gmin Północnego Mazowsza". Zapraszamy do obejrzenia spektaklu z Murzynowa. 

Nawiązując do bogatej historii rzeki, zrealizowaliśmy widowisko, które przypomniało ludzi związanych z Wisłą i przybliżyło dzisiejszym mieszkańcom Mazowsza zanikającą kulturę rzeczną.
Scenariusz przedstawienia oparty został na materiałach archiwalnych – edyktach królewskich, dawnych rozporządzeniach władz miejscowych, wydarzeniach zapisanych w kronikach i innych materiałach źródłowych oraz wspomnieniach mieszkańców nadwiślańskich gmin – m.in. historiach przesłanych do Teatru w ramach konkursu „Opowiedz nam o Wiśle”.

Realizacja nagrania: Waldemar Lawendowski

Więcej o spektaklu

Mecenasem Teatru jest PKN ORLEN.