Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

Premiera: 7 sierpnia, godz. 19.00
Duża Scena

Powinna kochać, tańczyć, bawić się, śmiać, spotykać z przyjaciółmi. Zamiast tego uciekała przed śmiercią. Zapraszamy na opowieść o młodości i człowieczeństwie w czasie, kiedy cały świat płonie.

„Błogosławieni ci, którzy w trakcie gromów nie utracili równowagi ducha” powtarza często Helenka Bodek, a właściwie Chaja Cynamon. Młoda dziewczyna, która nigdy się nie poddała. Dzięki pogodzie ducha i bezgranicznej nadziei uratowała życie nie tylko swoje, ale również matki. Sylwia Krawiec i Szymon Cempura zabiorą nas do żychlińskiego getta, do Płocka, Gąbina, Strzegowa, Włocławka, Drobina, Bielska i Raciąża, czyli wszędzie tam, gdzie przed wojną żyli mazowieccy Żydzi.

Opowiedzą historię Helenki Bodek inspirując się jej własnymi słowami – słowami bez jednoznacznych ocen postaw ludzkich oraz przepełnionymi niezwykłą siłą i wiarą w to, że w końcu nadejdzie upragniony czas spokoju i bezpieczeństwa.

Oprawę muzyczną do wspomnień Helenki tworzą pianista Krzysztof Jaszczak oraz klarnecista Mirosław Romejko.

Spektakl zagramy na dużej scenie – i na scenie zasiądą również widzowie.

Więcej o spektaklu
Repertuar
Kup bilet