Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż na stronie internetowej Administratora znajduje się obowiązek informacyjny (zgodnie z art. 13 RODO), w którym wskazujemy w jaki sposób Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego ul. Nowy Rynek 11; 09-400 Płock. Prosimy o zapoznanie się z niniejszą klauzulą informacyjną

ROZUMIEM

Julia Chętkowska czyta Czerwonego Kapturka

Data: 06 05 2020

Co by było, gdyby Czerwony Kapturek był chłopcem? W podroż do domku dziadka zabierze Was Julia Chętkowska.  Czytamy "Bajki o dzielnych księżniczkach i pięknych królewiczach" autorstwa Weroniki Jóźwiak. Serdecznie zapraszamy do słuchania starych baśni w nowej odsłonie. Za możliwość czytania bajek dziękujemy (...)

Wywieśmy flagę dla wszystkich, którzy niosą pomoc

Data: 27 04 2020

Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, wspólnie z naszym mecenasem PKN ORLEN zachęcamy do wywieszenia flagi „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc”. Flaga jest na całym świecie manifestem patriotycznych uczuć, wyraża uznanie, przynależność, a także dumę narodową. Kampania edukacyjna „Dla wszystkich, (...)

Maseczki pojechały do szpitala

Data: 24 04 2020

500 sztuk maseczek przekazaliśmy dziś do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Przekazania dokonał dyrektor Marek Mokrowiecki na ręce dyrektora szpitala Stanisława Kwiatkowskiego. Choć nasze maseczki nie mają atestów, dyrektor Kwiatkowski zapewniał, że zostaną wykorzystane i że każda ich ilość jest (...)

Nowa porcja baśni dla młodszych i starszych

Data: 23 04 2020

Od trzech tygodni czytamy "Bajki o dzielnych księżniczkach i pięknych królewiczach" autorstwa Weroniki Jóźwiak. Serdecznie zapraszamy do słuchania starych baśni w nowej odsłonie. Większość ich bohaterów znacie z naszej sceny. Teraz macie okazję się przekonać, co się stanie, jeśli bohaterowie (...)

Hanna Zientara-Mokrowiecka czyta Broniewskiego w 77. rocznicę powstania w warszawskim getcie

Data: 20 04 2020

Hanna Zientara-Mokrowiecka czyta Broniewskiego w 77. rocznicę powstania w warszawskim getcie. Wspólnie z Chorągwią Mazowiecką ZHP czytamy wiersze Władysława Broniewskiego. Wszystkie filmy z wierszami są dostępne na kanale YouTube Teatru. #zostańwdomu Zachęcamy Was do tego wspólnie z naszym organizatorem Urzędem Marszałkowskim Województwa (...)

Pomoc socjalna dla artystów

Data: 14 04 2020

Zapytania dotyczące zasad przyznawania pomocy socjalnej oraz składania wniosków należy kierować na adres email: pomocsocjalna@mkidn.gov.pl bądź zgłaszać do Ministerstwa za pośrednictwem platformy epuap https://epuap.gov.pl Więcej informacji

Wsparcie dla artystów. Rusza program stypendialny i dotacyjny

Data: 09 04 2020

Minister kultury i dziedzictwa narodowego ogłosił założenia nowego programu wsparcia dla artystów, twórców oraz instytucji, które ze względu na trwającą epidemię, a wcześniej stan zagrożenia epidemicznego, nie mogą realizować swojej twórczości artystycznej w dotychczasowej formie. Szczegółowe informacje: https://tinyurl.com/tu3xm73  

Czytamy Broniewskiego z Chorągwią Mazowiecką ZHP

Data: 09 04 2020

8 kwietnia mija 105 lat od wymarszu do Legionów Piłsudskiego ochotników z Płocka. Wśród nich był młody Władysław Broniewski. Z tej okazji, wspólnie z Chorągwią Mazowiecką ZHP, czytamy wiersze poety. Pierwszy wiersz czyta Marek Mokrowiecki. Filmy z wierszami będą dostępne (...)

Szyjemy maseczki dla medyków

Data: 08 04 2020

Teatr włącza się w walkę z koronawirusem. Nasze pracownie krawieckie zaczęły produkcję maseczek ochronnych. Na stanowiskach są Weronika Dzikowska i Sławomir Krokwa. Maseczki będą uszyte z fizeliny. Szczegółowe wytyczne co do tego, jak powinny wyglądać, otrzymaliśmy od pogotowia i szpitala (...)

Stare baśnie w nowej odsłonie. Czytają aktorzy Teatru

Data: 08 04 2020

W trosce o naszych najmłodszych widzów, aktorzy czytają baśnie z własnych domów. Większość z tych baśni młodzi widzowie znają z naszej ceny – ale te są inne. Dlaczego? Zobaczcie sami. Teksty pochodzą ze zbioru "Bajki o dzielnych księżniczkach i pięknych (...)