23 kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Wieczór rozpoczęła premiera Nosorożca E. Ionesco w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Po spektaklu Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wręczył Henrykowi Błażejczykowi Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, który aktorowi przyznał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Następnie Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru wręczyło Srebrne Maski, nagrody za największe osiągnięcia w ostatnim sezonie, przyznawane od 1983 roku. W tym roku nagroda powędrowała do trzech mężczyzn.

Srebrną Maskę otrzymał Krzysztof Małachowski za scenografie do spektakli Poskromienie złośnicy oraz Arszenik i stare koronki. Marek Walczak i gitarzysta Krzysztof Misiak zostali nagrodzeni za spektakl Sex, prochy i rock & roll Erica Bogosiana zrealizowany na scenie kameralnej.

Złotą Maskę PTPT wręczyło dzień wcześniej Andrzejowi Sewerynowi, dyrektorowi Teatru Polskiego w Warszawie, w dowód uznania za jego realizacje szekspirowskie i spektakle na podstawie komedii Aleksandra Fredry w Teatrze Polskim.

Małą Złotą Maskę dla pracowników teatru otrzymała Monika Mioduszewska-Olszewska za rozpoczęcie dyskusji w teatrze na temat przemocy domowej po spektaklu Poskromienie złośnicy.

Fot. Waldemar Lawendowski

GALERIA ZDJĘĆ