Chcemy powiedzieć widzom: nie poddawajcie się! Wywiad z Dorotą Cempurą

Data: 24 04 2019

Z Dorotą Cempurą, współtwórczynią spektaklu Związek otwarty, rozmawiała Monika Mioduszewska-Olszewska. Długo cię nie było na scenie. I dlatego właśnie postanowiłam wziąć swoje życie w garść. Tak, jak Antonina? Tak. Trzy lata temu złamałam nogę, wypadłam z wielu spektakli… …znowu jak Antonina, nawet złamana noga się (...)

Spacerownik teatralny w Płocku

Data: 19 04 2019

Na początku było… marzenie. O występowaniu na scenie, o posiadaniu teatru, o graniu w coraz dziwniejszych zakątkach miasta, o teatrze innym niż wszystkie. Z marzenia zrodziło się działanie. 18 maja zapraszamy na wyjątkowy spacer, czyli spacerownik teatralny. Teatr w Płocku (...)

Grosze grają rolę po raz piąty

Data: 18 04 2019

Po raz piaty wspólnie z Instytutem Teatralnym i blisko setką teatrów w całej Polsce będziemy świętować Dzień Teatru Publicznego. 18 maja zapraszamy do kasy po bilety za 350 groszy na spektakl Dwa teatry. Przedstawienie zobaczycie 24 maja o 19.00. Tegoroczne 350 (...)

Dwie matki na scenie dwóch teatrów

Data: 17 04 2019

14 kwietnia, po spektaklu „Dwóch teatrów”, na scenie spotkały się dwie Matki. Zdzisława Bielecka-Piórkowska grająca rolę Matki w realizacji "Dwóch teatrów" z 1984 roku otrzymała kwiaty od Hanny Zientary-Mokrowieckiej, która kreuje tę rolę dziś. Na widownię poszli po nią dwaj dżentelmeni (...)

On i ona na ringu bokserskim

Data: 11 04 2019

Czy rozwiązaniem problemów małżeńskich może być związek otwarty? Ta para postanowiła to sprawdzić. Zapraszamy na Związek otwarty. Premiera odbędzie się 12 kwietnia. Spektakl stworzyli Dorota Cempura i Mariusz Pogonowski w ramach sceny inicjatyw aktorskich. Muzyką zajął się Krzysztof Misiak. W (...)

Uczniowie, w czasie strajku chodźcie do teatru

Data: 09 04 2019

Drodzy uczniowie, w czasie strajku nauczycieli zapraszamy Was do spędzenia czasu w teatrze. W najbliższy czwartek o 11.00 zagramy "Dwa teatry". Bilet na to przedstawienie kupicie za 10 zł. "Dwa teatry" to nasza najnowsza premiera. Sztuka Jerzego Szaniawskiego, patrona płockiej sceny, (...)

Dwa teatry i Srebrne Maski, czyli Międzynarodowy Dzień Teatru

Data: 09 04 2019

7 kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, obchodzony corocznie 27 marca. Z tej okazji wystawiliśmy premierę sztuki Jerzego Szaniawskiego pt. "Dwa teatry" w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Po premierze Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru wręczyło Srebrne Maski, nagrody za najlepsze osiągnięcia artystyczne w ostatni (...)

Dylematy moralne u Szaniawskiego. Ogłaszamy konkurs dla szkół

Data: 29 03 2019

Drodzy uczniowie, drogie uczennice, zapraszamy Was do udziału w konkursie towarzyszącym premierze sztuki Jerzego Szaniawskiego "Dwa teatry" w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Premiera sztuki odbędzie się 7 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jerzy Szaniawski w "Dwóch teatrach" nieustannie stawia bohaterów przed (...)

Polskie orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Data: 27 03 2019

Orędzie Antoniny Grzegorzewskiej na Międzynarodowy Dzień Teatru 2019 Śmierć łaciny otworzyła drogę kolejnym upadkom. Atrament zasechł. Śpiew kastratów zamilkł. Kartografia dobiegła kresu – nie ma już białych plam. Alchemia poległa. Sztuka pisania listów zasila poczet martwych dziedzin. Teatr jest następny. Odkąd stał (...)

Orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Data: 27 03 2019

Międzynarodowy Dzień Teatru Orędzie Międzynarodowe ITI - 2019 Carlos CELDRÁN przekład z języka hiszpańskiego Urszula Aszyk Zanim obudziłem się w teatrze, moi mistrzowie już tam byli. Zbudowali domy i zasady na resztę swego życia. Nie zna się wielu z nich albo ledwie pamięta, pracowali (...)