Teatr za dyszkę

Data: 15 10 2019

Bilety do teatru są za drogie? A co powiecie na teatr za 10 zł? "Myszy Natalii Mooshaber" znów na naszej scenie. Przedstawienie znalazło się wśród 10 najciekawszych spektakli sezonu 2017/2018 w rankingu Tygodnia Przegląd. Każdy człowiek w coś wierzy. Jedni wierzą w (...)

"Opowieści odeskie" w Muzeum Żydów Mazowieckich

Data: 08 10 2019

9 października o godz. 18.00 zapraszamy do Muzeum Żydów Mazowieckich, gdzie odbędzie się inscenizacja opowiadań Izaaka Babla, jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku, w wykonaniu naszych aktorów. Opowiadania odeskie, to tragikomiczna saga Babla o żydowskiej dzielnicy Odessy – Mołdawiance, gdzie prym (...)

Sylwester w teatrze - Hotel Westminster

Data: 07 10 2019

Zapraszamy do spędzenia wieczoru sylwestrowego w teatrze. 31 grudnia o godz. 18.00 i 21.30 zobaczycie Państwo przedpremierowo prześmieszną farsę Hotel Westminster Ray'a Cooney'a w reżyserii mistrza tego gatunku Jerzego Bończaka. Hotel Westminster to perełka wśród fars. W pewnym londyńskim hotelu zatrzymują (...)

Myszy Natalii Mooshaber w Teatrze Studio w Warszawie

Data: 01 10 2019

21 października o godz. 19.00 zapraszamy na gościnny występ Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku w Teatrze Studio w Warszawie. Ladislav Fuks Myszy Natalii Mooshaber Myši Natálie Mooshabrové Przekład: Andrzej Babuchowski, adaptacja i reżyseria: Marek Mokrowiecki, scenografia: Marian Fiszer, instalacja video: Mariusz (...)

Uczenie dla kultury, kultura dla uczelni. Historia pewnej współpracy

Data: 01 10 2019

W czym uczelnia może pomóc instytucji kultury? W czym instytucja kultury może pomóc uczelni? Co może wyniknąć ze spotkania tych dwóch stron? Z okazji rozpoczynającego się roku akademickiego postanowiliśmy się z Państwem podzielić dobrymi doświadczeniami. Po raz pierwszy spotkaliśmy się w (...)

IX Festiwal Kultury i Sztuki Dla Osób Niewidomych. Spektakle z audiodeskrypcją

Data: 20 09 2019

Związek otwarty i M. Zimińska to nasze propozycje w ramach tegorocznego IX Festiwalu Kultury i Sztuki (Dla Osób Niewidomych) – jedynego takiego festiwalu w Europie. Bardzo się cieszymy, że od lat jesteśmy jego częścią. Spektakle z audiodesykrypcją to już tradycja. Odbywają (...)

Polacy zawsze byli tacy sami. Rafał Sisicki reżyseruje "Rodzinę"

Data: 11 09 2019

Pan całą gębą, przesłodzona damulka, przeciętna sympatyczna panna, młody byczek, prawicowy działacz, Żyd z rodzaju siłaczy żydowskich, normalny wojewoda, normalny starosta, stara Żydówka, normalny służący, jego córka, bardzo ordynarny łyk miejski, pani dość ordynarna, ale przystojna, typowy bubek warszawski, weteranka (...)

Kat w Piekiełku

Data: 10 09 2019

6 września w Piekiełku odbyło się na inscenizowane czytanie sztuki Kat Andrzeja Chichłowskiego znanego Państwu jako reżysera sztuki Berek, czyli upiór w moherze. - Kat to mój najnowszy scenariusz. O czym jest? Jak zwykle o miłości i związanych z nią emocjach, (...)

Adam Gradowski dołącza do zespołu aktorskiego - wywiad

Data: 04 09 2019

Największą nagrodą jest cisza Pierwszy raz na płockiej scenie pojawił się w spektaklu Dwa teatry w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Od września zostaje aktorem etatowym. Z Adamem Gradowskim rozmawiała Monika Mioduszewska-Olszewska. Często cię pytają o słynnego przodka? Nie, bo nie każdy wie, że to (...)

Rozpoczynamy sezon 2019/2020

Data: 03 09 2019

Drodzy Widzowie, serdecznie zapraszamy do Teatru po wakacjach. Jesteśmy wypoczęci, pełni energii do pracy, a nasza scena przeszła gruntowną modernizację oświetlenia i nagłośnienia. Mamy teraz najnowocześniejszy sprzęt w Polsce, dający twórcom nieograniczone możliwości, a to wszystko dzięki środkom Samorządu Województwa (...)