Ruszyły próby do "Prawdy" w reżyserii Jerzego Bończaka

Data: 11 01 2018

10 lutego zapraszamy na kolejną premierę. Tym razem na Scenie Kameralnej zaprezentujemy "Prawdę" Floriana Zellera – francuskiego powieściopisarza i dramaturga, okrzykniętego przez brytyjski dziennik „The Guardian” najbardziej ekscytującym nowym dramaturg

Ferie w Teatrze

Data: 10 01 2018

Zapraszamy na ferie w Teatrze. W dniach 16 - 26 stycznia zagramy trzy z naszych przedstawień dla dzieci. Przygody Koziołka Matołka 16, 17, 26 stycznia, 10.00 W Pacanowie kozy kują... Zapraszamy w niezwykłą podróż z Koziołkiem Matołkiem po najdalszych zakątkach świata. Tytułowy bohater (...)

Zagraliśmy z Orkiestrą podczas premiery "Szalonych nożyczek"

Data: 08 01 2018

2109,71 zł zebraliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas premiery "Szalonych nożyczek". Kwestujących było aż czworo: Marek Mokrowiecki, Litosława Koper, Anna Kicińska i najmłodsza kwestująca - Wiktoria Pawłowska. Tym samym WOŚP w Płocku ruszyła tydzień wcześniej. Dziękujemy za Państwa hojność.

WOŚP zagra podczas premiery "Szalonych nożyczek"

Data: 05 01 2018

6 grudnia, podczas premiery "Szalonych nożyczek", dyrektor Marek Mokrowiecki będzie kwestował na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, od lat, podczas pierwszej premiery nowego roku zbieramy pieniądze do puszek WOŚP i obdarowujemy naszych Widzów czerwonymi serduszkami. Liczymy na to, że w (...)

"Szalone nożyczki" okiem uczennic Plastyka

Data: 05 01 2018

Uczennice I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku otrzymały od nauczyciela – Macieja Jeziórskiego nietypowe zadanie – w ramach ćwiczeń projektów miały stworzyć kostiumy i scenografię do sztuki Szalone nożyczki. Prace uczennic ocenił Jacek M. Hohensee – autor scenografii do Szalonych (...)

Sztuka powinna być dobrze skrojona

Data: 04 01 2018

Z Jarosławem Jakubowskim, autorem Magika, po prapremierze rozmawiali Monika Mioduszewska-Olszewska i widzowie przedstawienia. Monika Mioduszewska-Olszewska: Jest pan poetą, prozaikiem, dramatopisarzem i dziennikarzem. Studiował pan budownictwo i politologię, dziś jest pan doradcą wojewody do spraw kultury. Jak ktoś taki się odnajduje (...)

Happening Broniewski po raz 20!

Data: 20 12 2017

17 grudnia w księgarnio-kawiarni Czerwony Atrament odbył się dwudziesty happening Broniewski. Spotkaliśmy się w nowej, pięknej siedzibie Czerwonego Atramentu na Synagogalnej – polecamy! Happening rozpoczął się z 15-to minutowym opóźnieniem, ponieważ reżyser (to znaczy ja) postanowił przenieść występ do innego, jeszcze pustego (...)

Teatralne Mikołajki 2017. Fotorelacja z akcji

Data: 07 12 2017

6 grudnia 2017, po raz osiemnasty, teatralny Mikołaj wraz z baśniowymi postaciami z płockiej sceny odwiedził chore dzieci w szpitalach w Płocku i Kruku. Mikołajowi (Łukasz Mąka) towarzyszyli aktorzy: Dorota Cempura, Sylwia Krawiec, Szymon Cempura i Szymon Kołodziejczyk. Asystowali wolontariusze (...)

Happening Broniewski 2017

Data: 05 12 2017

17 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy do księgarnio-kawiarni Czerwony Atrament przy ul. Synagogalnej 4 na "Happening Broniewski" w 120. rocznicę urodzin poety. Zapraszamy na wieczór z poezją Broniewskiego przy filiżance kawy, a następnie pod pomnik poety, by uczcić rocznicę jego (...)

"Wierzę w teatr jako poznanie". Rozmowa z Mateuszem Olszewskiem, reżyserem "Magika"

Data: 30 11 2017

14 grudnia zapraszamy na prapremierę sztuki Magik Jarosława Jakubowskiego w ramach cyklu Scena Dramatu Współczesnego. Reżyserem sztuki jest Mateusz Olszewski, student piątego roku reżyserii na warszawskiej Akademii Teatralnej. Wierzę w teatr jako poznanie Z Mateuszem Olszewskim, reżyserem sztuki, rozmawiała Monika Mioduszewska-Olszewska. O czym (...)